Geo - Karpaty - Utworzenie Polsko - Ukraińskiego Szlaku Turystycznego
  • Narodowy Uniwersytet Lwowski imienia Iwana Franki
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie
  • Narodowy Uniwersytet Lwowski imienia Iwana Franki
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie
  • Narodowy Uniwersytet Lwowski imienia Iwana Franki
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie
Prev Next

Geo-Karpaty na międzynarodowej konferecji PL – BY – UA Arłamów 2014

21 sierpnia 2014 w Arłamowie, na pograniczu Polski i Ukrainy odbyła się konferencja roczna Programu podsumowująca dotychczasowe efekty działań. W imprezie wzięli udział zaproszeni goście ze wszystkich regionów wsparcia łącznie z przedstawicielami projektów, władz regionalnych oraz instytucji zarządzających Programem (razem 68 osób z Polski, 35 osób z Białorusi i 43 osoby z Ukrainy).
Konferencja, zatytułowana „Cooperation is on the climb” była okazją do pokazania kolejnych, ważnych efektów wdrażania Programu i została symbolicznie przeprowadzona na jednym z karpackich wzniesień. Poza tym Karpaty, jako regionu wspólnego dziedzictwa wielonarodowego i syntezy kultur były motywem przewodnim spotkania.arłamów konf_1Ciekawym punktem konferencji był panel dyskusyjny z udziałem sześciu różnych projektów, w tym trzech dotyczących regionu Karpat. Omówione zostały ciekawe przypadki wykorzystywania funduszy na różnych obszarach tematycznych, w tym troska o środowisko naturalne, bezpieczeństwo na górskich szlakach turystycznych, praca z trudną młodzieżą, rewitalizacja zabytków i rozwój instytucjonalnych form współpracy transgranicznej. arłamów konf_2 arłamów konf_3Szczególnym punktem w programie konferencji było poznanie fragmentu nowego szlaku turystycznego GeoKarpaty – w ramach projektu „Geo-Karpaty – utworzenie polsko-ukraińskiego szlaku turystycznego”
arłamów konf1arłamów konfPrezentację przedstawił w dwóch częściach Witold Grodzki, jeden z specjalistów projektu Geo-Karpaty przedstawiciel PWSZ w Krośnie. W pierwszej części przedstawił krótko sam pomysł szlaku i jego główne punkty.

arłamów konf_4Druga część poznawania szlaku miała miejsce w czasie wycieczki konferencyjnej na trasie z Arłamowa do Polańczyka gdzie po drodze przedstawiono wybrane obiekty szlaku.

arłamów konf_5Szczególnym zainteresowaniem cieszył się punkt widokowy na Górach Słonnych z umieszczoną w ramach projektu specjalną tablicą panoramiczno – geologiczną. Inne obiekty na trasie to Leski Kamień, Ropa w Uhercach czy Skalna ściana nad Sanem w Myczkowcach.

Uherce min ropa (5)LeskiKamień (Kopiowanie)
Uczestnicy zapoznali się również z atrakcjami i powstałą w ramach projektów infrastrukturą gminy Solina.
Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk, a także okazją do spotkania z partnerami projektów i przedstawicielami różnych instytucji.

arłamów konf_6

POLAND-BELARUS-UKRAINE 2007-2013

Kalendarz
Listopad 2017
P W Ś C P S N
« wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Ten portal został zrealizowany przy pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za zawartość tego portalu leży wyłącznie po stronie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie i Narodowego Uniwersytetu Lwowskiemu imienia Iwana Franki i nie może być w żadnym wypadku traktowane jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.
Website Security Test