Geo - Karpaty - Utworzenie Polsko - Ukraińskiego Szlaku Turystycznego
  • Narodowy Uniwersytet Lwowski imienia Iwana Franki
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie
  • Narodowy Uniwersytet Lwowski imienia Iwana Franki
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie
  • Narodowy Uniwersytet Lwowski imienia Iwana Franki
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie
Prev Next

Promocja szlaku GeoKarpaty w OWR Caritas Myczkowce

myczkowce_1W dniu 19 stycznia br. odbyło się spotkanie opłatkowe w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym CARITAS w Myczkowcach. Odbywa się ono w Myczkowcach od dziewięciu lat i jest wpisane w kalendarz imprez i szkoleń przewodników turystycznych z całego Podkarpacia.
myczkowce_7
Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych KARPATY.
Tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń miało miejsce w Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000. Spotkanie opłatkowe jest co roku okazją do wystąpień zaproszonych gości i zdobycia cennych informacji o ciekawych inicjatywach w regionie. Jako pierwszy z prelekcją „W krainie Pogórzy” wystąpił Jerzy F. Adamski – Wójt Gminy Dydnia, który promował swoją najnowszą książkę o tym samym tytule.Kolejna prezentacja dotyczyła rodzimych gatunków krzewów; wygłosił ją Edward Marszałek – rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

myczkowce_1
Atrakcje geologiczne były tematem wystąpienia Witolda Grodzkiego (przewodnik stowarzyszenia i ekspert do spraw znakowania szlaku w PWSZ w Krośnie). Przewodnicy i zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z efektami projektu „Geokarpaty– osobliwości geologiczne polsko – ukraińskiego szlaku turystycznego”. Podczas spotkania podobnie jak miesiąc wcześniej na X jubileuszu SPT Karpaty zainteresowani otrzymali mapy geoszlaku.

myczkowce_11

Na tegorocznym opłatku obecni byli starostowie powiatów: leskiego, sanockiego i bieszczadzkiego, wójtowie Gmin Dydnia, Olszanica, nadleśniczowie: z Baligrodu i ze Stuposian, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie i pracownicy Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych z Krosna. Zdecydowaną większość stanowili przewodnicy z SPT Karpaty oraz ich koledzy PTTK-ów: z Krosna, Rzeszowa, Przemyśla, Krynicy, Sanoka i Ustrzyk Dolnych i odległej Krynicy.

myczkowce_4

Ponadto w w spotkaniu opłatkowym uczestniczyli członkowie wspierający Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych KARPATY. Ze Słowacji przybyli na spotkanie: Prezes Stowarzyszenia Fenix ze Sniny Jozef Talarovic  i Prezes Stowarzyszenia Vihorlat ze Sniny Jozef Bajus. Polskie Stowarzyszenia reprezentowali: Krzysztof Staszewski – Prezes Stowarzyszenia Procarpathia w Rzeszowie, Bogusław Pyzocha – Prezes Zarządu Fundacji Bieszczadzkiej, Krzysztof Plamowski – Prezes Bieszczadzkiego Stowarzyszenia Cyklistów w Ustrzykach Dolnych, Małgorzata Koncewicz – Prezes Stowarzyszenia Rajska Dolina w Rajskiem, Stanisław Drozd – sołtys Myczkowa i kustosz Muzeum Bojków z tej miejscowości, a także sołtysi Myczkowiec i Orelca.

Kalendarz
Listopad 2017
P W Ś C P S N
« wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Ten portal został zrealizowany przy pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za zawartość tego portalu leży wyłącznie po stronie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie i Narodowego Uniwersytetu Lwowskiemu imienia Iwana Franki i nie może być w żadnym wypadku traktowane jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.
Website Security Test