Geo - Karpaty - Utworzenie Polsko - Ukraińskiego Szlaku Turystycznego
  • Narodowy Uniwersytet Lwowski imienia Iwana Franki
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie
  • Narodowy Uniwersytet Lwowski imienia Iwana Franki
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie
  • Narodowy Uniwersytet Lwowski imienia Iwana Franki
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie
Prev Next

Informacje o projekcie

Geo – Karpaty – Utworzenie Polsko – Ukraińskiego szlaku turystycznego

Koncepcja stworzenia międzynarodowego szlaku prezentującego wspaniałe obiekty geologiczne Karpat pogranicza Polski i Ukrainy powstała wiele lat temu. Dzięki współpracy dynamicznie rozwijających się uczelni została powołana grupa ekspertów, która opracowała projekt dotyczący stworzenia szlaku.

DSC00768

Projekt pozwala na stworzenie innowacyjnego produktu turystycznego opartego na zasadach zrównoważonej turystyki oraz zachowaniu dziedzictwa przyrodniczego regionów. Pomimo barier politycznych i administracyjnych pozwala na udostępnienie turystom terenów ekologicznych czystych i nie zmienionych przez człowieka. Projekt kreuje nowe warunki rozwoju przedsiębiorczości obszarów zapóźnionych gospodarczo w oparciu o zasoby dostępne na miejscu. Projekt pozwala na integrację społeczeństw lokalnych po obu stronach granicy. Zaspokaja potrzebę integracji środowisk akademickich Polski i Ukrainy. Z drugiej strony sprzyja rozwojowi dziedzin nauki takich jak: geologia i turystyka. Daje szanse rozwoju osób trudniących się przewodnictwem turystycznym. Projekt stwarza możliwości bezpłatnego promowania istniejących oraz nowopowstałych firm obsługujących ruch turystyczny.

IMG_0255

Podstawą rozwoju współpracy transgranicznej Polski i Ukrainy będzie szlak „Geo-Karpaty” stanowiący integralną całość i przebiegający przez terytorium obu krajów. Szlak stanie się podstawą do rozwoju turystyki transgranicznej. Realizacja projektu umożliwi wymianę wiedzy i doświadczeń z zakresu turystyki i geologii pomiędzy studentami i pracownikami Uniwersytetu Lwowskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli grup docelowych z Polski i Ukrainy stworzone będą podstawy szerszej współpracy transgranicznej.
Partnerzy skorzystają z rezultatów projektu po obu stronach granicy na równych zasadach. Szlak wpływa pozytywnie na poprawę atrakcyjności turystycznej regionów Polsko-Ukraińskiego pogranicza i motywuje do wzajemnych odwiedzin po obu stronach granicy.
Szlak, a zwłaszcza ośrodki turystyczno – informacyjne staną się miejscem spotkań i współpracy studentów Polski i Ukrainy. Podobne efekty można będzie osiągnąć w grupach osób zainteresowanych geoturystyką. Pomyślne zrealizowanie projektu może być podstawą do inicjowania wspólnych działań transgranicznych w przyszłości.

Uczelnia realizująca projekt:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia
w Krośnie

Uczelnia partnerska:
Narodowy Uniwersytet Lwowski imienia Iwana Franki
Львівський національний університет імені Івана Франка

Kalendarz
Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Ten portal został zrealizowany przy pomocy finansowej Unii Europejskiej, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Odpowiedzialność za zawartość tego portalu leży wyłącznie po stronie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie i Narodowego Uniwersytetu Lwowskiemu imienia Iwana Franki i nie może być w żadnym wypadku traktowane jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.
Website Security Test